Дури Едгар Геометриски Марокански Тепих Од Волна, Сива Слонова Коска, 6 '9'

Дури Едгар Геометриски Марокански Тепих Од Волна, Сива Слонова Коска, 6 '9'

Во продавницата
DEN 2.33
Стока:

Сафавиех Дурис ДУ548Г Рачно Ткаен Тепих Од Сива / Слонова Коска Колекцијата На современи килими со рамно ткаење Е направена со употреба на 100 проценти чиста волна и верна послушност кон традициите на локалните занаетчии. Оригиналната текстура и меката боја на античките Дури, толку ценети од колекционерите, вешто се пресоздаваат во овие возвишени теписи. Конструкцијата со рамно ткаење и класичните геометриски мотиви, со нивните природни, органски нијанси во шема и тон, се подеднакво дома во секојдневни, современи и традиционални поставки. Килимот има приближна дебелина од 0,5 инчи.Повеќе од 100 години, САФАВИЕХ го поставува стандардот за фино изработени килими и мебел за дома. Од посакувани свежи и трендовски дизајни до безвременски парчиња со квалитет на наследство, изразувањето на вашиот уникатен личен стил никогаш не било полесно. Започнете со пребарување на тепих, мебел, осветлување, надворешен и домашен декор и откријте над 100.000 производи на SAFAVIEH денес. 9 стапки. Л х 6 стапки. В. Боите и дезените може да варираат бидејќи се направени на големо и не се еден сет дизајн. Правоаголна форма. Рамно ткаење. Направено од волна. Произведено Во Индија. Површина : 40 квадратни. фт.

Карактеристики на производот

Поврзани производи