Swift® Beef Oxtail, 1,78-2. lbs

Swift® Beef Oxtail, 1,78-2. lbs

Во продавницата
DEN 77.44
Стока:

Swift�Beef Oxtail, Rabo de Res, е вкусна деликатес. Направено е од масни парчиња на опашката на кравата и е исклучително мека и нежна. Ова месо од оксаил е идеално за грабнување или правење чорба. Вакуум е спакуван за да задржи сè свежо, без да се замрзне, што гарантира дека месото останува меко и нежно. Овој пресек е главен дел од јужната храна и на разни други регионални кујни. Swift Beef Oxtail, Rabo de Res, прави прекрасно срдечна супа која истегнува мала количина месо со додавање на која било разновидност на зеленчук . вкусовите на октаилот како говедско месо, а кога се готви, создава длабоко богат вкус. Идеално за правење акции и се случува да ги направи најмногу ароматични залихи на говедско месо. Долгото, бавно засадување во течност е најпосакуваниот метод за да се добие тендерски резултат додека цртате максимален вкус. Одличен извор на протеини. Добар извор на железо. 2,1 до 2,6 фунти по пакет. Свеж, никогаш замрзнат. Вакуум запечатен за свежина и квалитет. Одете на www.swift за повеќе информации. УСДА прегледано говедско месо. Без глутен.

Карактеристики на производот

Поврзани производи