Карнеги Торбурн Модерна Област Килим, Слонова Коска Морнарица, 6'7 9'2

Карнеги Торбурн Модерна Област Килим, Слонова Коска Морнарица, 6'7 9'2

Во продавницата
DEN 1755.04
Стока:

Продавница Safavieh на . Заштедете Пари. Живеат Подобро.Колекцијата На Килими карнеги Издржливи Теписи-Традиционално Стилизирани Колекцијата Карнеги на издржливи традиционални теписи ги претвора класичниот дизајн и издржливите синтетички предива во софистицирани подни облоги за секоја просторија, декор или буџет. Карнеги подните облоги се елегантни колку што се удобни под нозете со потресена завршница додавајќи прекрасен гроздобер изглед на дизајнот. Карнеги е декор-паметен избор за секојдневни дневни соби, семејна соба или трпезарија. Боја : Слонова Коска/Морнарица. Големина : 6'7" х 9'2". Моќта Се Појави Во Турција. Висина На Купот : 0,75. 70% Полипропилен, 25% Јута, 5% Полиестер. Подлога од јута, подлога за тепих (се продава одделно) се препорачува за да се спречи поместување и лизгање. Внатрешна Употреба. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме. Пакувањето и испораката на вашиот килим може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; назад-тркалање или обратно тркалање е најбрзиот и најлесниот начин за отстранување на наборите во тепихот во вашата област; дозволете доволно ти. Достапно во повеќе големини. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита.

Карактеристики на производот

Поврзани производи