Барингтон Вртливата Стол-Црна

Барингтон Вртливата Стол-Црна

Во продавницата
DEN 1264.00
Стока:

Барингтон со себе носи луксуз, удобност и елеганција. Комбинира кадифен амортизација и прекрасен кожен тапацир со врвно зрно. Величествениот трим во боја на месинг ја нагласува рамката на столот, која се наоѓа на врвот на прекрасната основа од махагони од тврдо дрво со пет точки. Барингтон изгледа одлично во извршни апартмани, традиционални домашни канцеларии, библиотеки, студии и многу повеќе! Функциите на столот вклучуваат пневматска висина на седиштето и прилагодување на навалувањето. Објаснување на функциите-вртење од 360 степени : Столот е во состојба да ротира 360 степени во која било насока. Висина на седиштето : седиштето на Столот може да се крева и спушта, дозволувајќи им на нозете на корисникот да останат рамни на подот. Централно Навалување : Централната стожерна точка му овозможува на корисникот да ги навали седиштето и задниот дел на столот под фиксен агол. Тензија на навалување : му Овозможува на корисникот да ја прилагоди количината на сила што е потребна за да го прилагоди аголот на грбот на седиштето. Заклучување на навалување : Го Заклучува аголот на грбот на столот и го спречува неговото репозиционирање. Сите Регентни столчиња се поддржани со 5-годишна гаранција на производителот за основи и рамки на стол и 2-годишна гаранција на производителот за механизми и тапацир на стол. Барингтон Вртливата Стол-Црна.

Карактеристики на производот

Поврзани производи