Фискарите 370760- 2 2 12 Голем Зафат Плевел

Фискарите 370760- 2 2 12 Голем Зафат Плевел

Во продавницата
DEN 143.84
Стока:

Нашиот Ултра издржлив Плевел Со Голем Зафат го олеснува отстранувањето на плевелите и нивните корени. Голем, мек зафат го намалува заморот на рацете и зглобот додека плевете, а главата од леано алуминиум се спротивставува на ' рѓата и нема да се откине додека плевете, без разлика колку е цврста вашата почва. Дополнително, рачката вклучува дупка за закачување за погодно складирање. Идеален за отстранување на глуварчиња, трн и други инвазивни плевели. Закривената глава со вилушкасти боцки обезбедува многу потпора за лесно повлекување на целиот корен слободен. Рачка висат дупка обезбедува лесно складирање. Издржливиот дизајн нема да се скрши додека плевете. Екстра-голема, designedономски дизајнирана рачка со softgrip® ја подобрува контролата додека го намалува заморот на рацете и зглобот. Леано-алуминиумската глава се спротивставува на ' рѓата за трајна вредност. 2" Х 2" Х 12".

Карактеристики на производот

Поврзани производи