Трговска марка ликовна уметност „Виножито басет хаунд“ платно уметност од Тами Кушнир

Трговска марка ликовна уметност „Виножито басет хаунд“ платно уметност од Тами Кушнир

Во продавницата
DEN 508.96
Стока:

Уметник : Тами Кушнирсубјект : Animals Tyle : Модерно и современо Производ Тип : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има црно-бело куче на врвот на апстрактната линија на линијата. Процес за создавање репродукции со високо квалитетни ликовни уметности. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Tammy Kushnir 'Rainbow Basset Hound' Canvas Art.

Карактеристики на производот

Поврзани производи