Избор на родител - органски марамчиња за бебиња, брои

Избор на родител - органски марамчиња за бебиња, брои

Во продавницата
DEN 239.68
Стока:

Изборот на органски родител за бебиња на родител нуди прекрасна опција за чистење на малите. Тие се направени со органски памук и други природно изведени влакна, што ги прави исклучително меки и нежни против кожата на бебето. Овие пакувања со памучни марамчиња на родител користат 80 проценти помалку амбалажа од конвенционалните кади за бришење на бебињата, така што има и помалку отпад. Тие доаѓаат во погодно пакување со марамчиња од 288 точки, обезбедувајќи многу за да ги одржуваат децата чисти. Со голема големина, изборот на марамчиња на овој родител го прави едноставно да се одржи чистотата на новороденчето. Мекиот и нежен спој на материјали во секое бришење нуди сигурна изведба на која можете да сметате. Овие марамчиња можат да направат корисна опција за подароци за родител. Изборот на органски родител за бебиња на родител нуди квалитетна опција за бришење во која можете да бидете сигурни. Марамките имаат густа, перница како текстура. Маши утеха за бебе додека чистат. Марамчиња за памук за избор на родители содржат минимум 15% органски памук. 288 марамчиња по пакет. Ingredients : Water, Propylene Glycol, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Tocopheryl Acetate, Peg-75 Lanolin, Disodium Cocoamphodiacetate, Polysorbate 20, Citric Acid, Disodium Phosphate, Disodium Edta, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Iodopropynyl Бутилчарбамат.

Карактеристики на производот

Поврзани производи