Трговска марка ликовна уметност Овен Канвас уметност од Кристијан acksексон

Трговска марка ликовна уметност Овен Канвас уметност од Кристијан acksексон

Во продавницата
DEN 1.67
Стока:

Подготвени да се претставиме без обележја за презентација во различни големини, ова уметничко дело завиткано од галерија има графичка илустрација на соstвездието Овен. Кристијан acksексон е интерактивен дизајнер од Чикаго, ИЛ. Acksексон живее со тоа мото дека треба да го наполниш животот само со работи што се убави или корисни. Бидејќи тој е дизајнер со срцето на уметници, неговата работа има тенденција да ги направи и двете. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Карактеристики на производот

Поврзани производи