Тешка месинг со целосна порта на топката со топка со внатре со. Експанзија PE врска

Тешка месинг со целосна порта на топката со топка со внатре со. Експанзија PE врска

Во продавницата
DEN 0.33
Стока:

Индустријата PEX рапидно расте, добива популарност кај сопствениците на домови и водоводџиите. Тоа е најпосакуваниот избор за водоснабдување и хидронични апликации за греење, со намалена цена, побрза инсталација, флексибилност, издржливост, отпорност на замрзнување и отпорност на корозија. Pexflow е горд што ги опслужува сите ваши потреби за водовод со широк спектар на висококвалитетни, ниски цени на PEX производи. Вентили, закачалки, цевки, фитинзи, колектори; Го имаме сето тоа! ⚠ Предлог на Калифорнија 65 ПРЕДУПРЕДУВАЕ : Овој производ е познат на државата Калифорнија да предизвика карцином или друга репродуктивна штета. За повеќе информации, одете на https : //www.p65warnings.ca.gov многу издржлива конструкција без месинг на олово. Топката од не'рѓосувачки челик со целосна порта овозможува оптимален проток на вода. Експанзиската врска обезбедува безбеден спој, без истекување и е во согласност со ASTM F1960. Лесна контрола на протокот со рачка на винил рачка и 1/4 Дизајн на исклучување на исклучување. WOG 600 psi; WSP 150 psi. Одобрено од ЦСА, УПЦ и АНСИ. За лесно и сигурен исклучување на водата во PEX системи за цевки.

Карактеристики на производот

Поврзани производи