Вебер Ротисери Битие ВТОРИ и 600

Вебер Ротисери Битие ВТОРИ и 600

Во продавницата
DEN 751.68
Стока:

Ротирачката Битие ВТОРА од Вебер ви дава уште една опција за скара. Бавно печете крцкаво, но влажно цело пилешко или добијте неверојатно нежни ребра. Ротирачката нежно ја ротира храната над решетката за готвење, произведувајќи сочно месо со самопослушување директно од кујната во вашиот двор. Rotisserie Genesis II 4 B / 6 B : Одговара На Битие II и Битие II LX 400 и 600 серија гас скари. Ротирачката Серија Битие ВТОРА има вилушки дизајнирани да држат и големи и мали парчиња месо. Вклучува вратило од нерѓосувачки челик, вилушки, рачка и хардвер. Максималниот додаток за тежина за оваа ротација и мотор е 20 килограми. Вилушките се безбедни за миење садови, вратилото мора да се мие рачно . 2-годишна ограничена гаранција. Модел# 7653.

Карактеристики на производот

Поврзани производи