Дорман 603-Преден Резервоар За Течност За Миење За Специфични Модели На Акура Хонда одговара избери: 2003-ХОНДА АКОРД, АКУРА 3.2 ТЛ

Дорман 603-Преден Резервоар За Течност За Миење За Специфични Модели На Акура Хонда одговара избери: 2003-ХОНДА АКОРД, АКУРА

Во продавницата
DEN 727.84
Стока:

Овој резервоар за течност за миење е дизајниран да одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналниот резервоар за опрема. Тој е дизајниран да ги издржи напрегањата на топлината во подземјето и вибрациите на моторот на одредени марки на возила, модели и години. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Директна замена - овој резервоар за течност за миење на шофершајбната е дизајниран да одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналниот резервоар за опрема на одредени марки на возила, модели и години. Идеално решение-дизајнирано за да помогне да се обезбеди складирање на течности за миење без истекување кога оригиналниот резервоар ќе пукне или не успее од топлина и вибрации. Издржлива конструкција-изработена од квалитетни материјали за сигурни перформанси и долг работен век. Доверлив квалитет-поддржан од тим експерти за производи во Соединетите држави и повеќе од еден век автомобилско искуство. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Акура ТЛ : 2004, 2005, 2006, 2007, 2008 Хонда Спогодба : 2003, 2004, 2005, 2006, 2007. Дополнителни Карактеристики Боја : Бела.

Карактеристики на производот

Поврзани производи