Рибок Женска Мрежа Игра Време Кошарка Кратко

Рибок Женска Мрежа Игра Време Кошарка Кратко

Во продавницата
DEN 209.60
Стока:

Справете се со тренинзите од секаков вид со леснотија во Кошаркарските Шорцеви "Време На Игра" на Жените На Рибок. Шорцевите за изведба на рибок дами се се што ви треба кога барате удобност во движење за време на тренинзите. Изработени од 100% полиестер, шорцевите се ветре за време на вежбање со висок интензитет. Странични џебови кои нудат место за вашиот телефон за да можете сепак да ги зонирате вашите омилени песни или подкасти додека доминирате во тренингот. Врвката за влечење во внатрешноста на појасот нуди удобност и сигурност дека вашите шорцеви нема да паднат или да се возат нагоре. Нашите кошаркарски шорцеви се дизајнирани со мрежеста дупка дизајнирана да ги направи шорцевите да дишат. Останете суви и удобни за време на тренинзите и никогаш повеќе не забавувајте поради потта. Погодни за поддршка, овие шорцеви се дизајнирани да ве движат без напор низ вашите сквотови и истегнувања. Без разлика дали сте активни или извршувате некои задачи, овие шорцеви ќе ве одржат да се чувствувате фит и модерно. Кошарка Кратко. Странични Џебови. Рибок Делта Логото. Отстранување На Влага. Машина За Перење Ладно. Падне Сува Ниска. 100% Полиестер.

Карактеристики на производот

Поврзани производи