Момени Хармонија Индија Рачно Тафтувана Волна Преодна Сина Површина Килим 2' 3 8 ' Тркач

Момени Хармонија Индија Рачно Тафтувана Волна Преодна Сина Површина Килим 2' 3 8 ' Тркач

Во продавницата
DEN 928.00
Стока:

Украсувањето во антички стил на овој традиционален тепих во областа додава украсен процут на подовите низ домот. Достапно во кралски нијанси на мудрец зелена, нежно сина, слонова коска, роза и кралско бургундско црвено, раскошните златни свитоци и раковини на секоја украсна покривка на подот ја одразуваат позлатената величественост на францускиот барокен стил. Рачно тафтувани од 100% природни волнени влакна, виткачките лози и бујните цветни букети на границите се рачно издлабени за исклучителна длабочина и димензија. КЛАСИЧЕН БАРОКЕН СТИЛ : раскошните златни свитоци и раковини на секој украсен килим ја одразуваат позлатената величественост на францускиот барокен стил. ВИСОКОКВАЛИТЕТНА ЗАВРШНИЦА : Рачно тафтувана Во Индија од 100% природни волнени влакна, виткачките лози и бујните цветни букети на границите се рачно издлабени за исклучителна длабочина и димензија. СРЕДЕН ПРОФИЛ КУП : килим со Среден профил на 0,4 инчи висина на купот со мек допир до стапалата. ЛЕЛЕ ВАШИТЕ ГОСТИ : Античките цветања ги инспирираат елаборираните обрасци на оваа колекција на затворен килим што нуди ажурирани толкувања на класичните елементи. НАПРАВЕНИ ДА ТРААТ : Силните техники на тафтување ќе го одржат овој килим да изгледа одлично во вашиот дом во годините што доаѓаат.

Карактеристики на производот

Поврзани производи