Евоцираат Милица Цветни Граничи Тркач Килим, Слонова Коска Греј, 2 '2 7'

Евоцираат Милица Цветни Граничи Тркач Килим, Слонова Коска Греј, 2 '2 7'

Во продавницата
DEN 2.67
Стока:

Продавница Safavieh на . Заштедете Пари. Живеат Подобро.Евоцирајте Колекција На Тепихмодерна Област За Фриз Areaсевоке Килими Од Областа На Фризот се модна колекција на безвременски дизајни на килими натопени со мод, бои за поставување трендови. Секој Евоцира килим мешавини класични модели, утешни текстури и бои во висок стил. Овие уметнички изработени преодни подни облоги се модерен, лесен избор за нега за која било област од домот. Моќта Се Појави Во Турција . Висина на купот : 0,5 инчи. Без поддршка, тепих рампа (продадени одделно) препорачува да се избегне менување и лизгање . 66% Полипропилен/27% Јута/5% Полиестер/2% Памук . Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени . Правосмукалка (по можност една без шипки за тепање) редовно и чиста на самото место; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на тепих; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот . Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови . Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно . За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат . Достапно во повеќе бои и големини.

Карактеристики на производот

Поврзани производи