Startech.com St121hd20v Hdmi Над Мачка Продолжувач Комплет, 4k 60hz-Црна

Startech.com St121hd20v Hdmi Над Мачка Продолжувач Комплет, 4k 60hz-Црна

Во продавницата
DEN 2.67
Стока:

Овој HDMI преку cat6 extender ви овозможува да го пренесете ВАШИОТ 4k 60 Hz сигнал до 165 ft. (50 м) преку еден КАБЕЛ CAT6. Зачудувачки 4k Квалитет На Сликата Овој hdmi ethernet екстендер поддржува резолуција 4 K 60 Hz (3840 x 2160), обезбедувајќи четири пати повеќе од квалитетот на сликата со висока дефиниција (1080p). Продолжувачот поддржува HDMI 2.0 можности, нудејќи 4 : 4 : 4 хрома подмножество. Ова обезбедува кристално јасна слика која е идеална за доставување видео содржини. Преносот на долги Растојанија Го Продолжува HDMI сигналот до 165 стапки. (50 м) со КОНВЕРТОРОТ HDMI ДО CAT6. Користете ја постојната кабелска инфраструктура CAT6 со директна врска со конверторот за лесно поминување низ ѕидови и тавани, заштедувајќи ви на трошоците за инсталација. Компатибилен СО HDCP 2.2 Уреди Поврзете ГИ вашите HDMI 2.0 уреди и дисплеи со доверба, знаејќи дека овој продолжувач е hdcp 2.2 во согласност. Ова ви овозможува да ги искористите можностите на уредите овозможени СО HDMI, како што се blu-ray плеери или уреди за стриминг преку интернет во повисоки резолуции. Исто така е компатибилен наназад со претходните генерации НА HDMI и HDCP. ST121 HD20 V е поддржан од 2-годишна гаранција со бесплатна доживотна техничка поддршка. Овој hdmi над cat6 продолжувач комплет - 4k 60hz - hdmi balun комплет - сигнал до 165 ft / 50m - hdr - 4 : 4 : 4 - 7.1 аудио поддршка (st121hd20v) - видео/аудио екстендер - hdmi - над мачка 6 - до 164 ft е одличен кабли/адаптери кабли/адаптер кабел екстендери точка по намалена цена не можете да пропуштите. Тоа е сосема нов предмет што доаѓа до вас спакувани добро и бродови брзо! Компатибилен со HDR и 4 : 4 : 4 хрома подмножество за реални слики. Поставување без проблеми со пренос на долги растојанија преку сигурна врска. Обезбедена компатибилност со HDCP 2.2 уреди и дисплеи. Тип На Производ Видео Продолжувач Предавател/Приемник. Поврзување Технологија Жичен. Број На Влезни Уреди Поддржани 1 Број На Излезни Уреди Поддржани 1. Максимално Работно Растојание 50м. Видео Графички Режими 4к Максимална Резолуција На Видео 3840 х 2160.

Карактеристики на производот

Поврзани производи