Карат Т.В. Дијамант Стерлинг сребрен гроздобер кластер прстен

Карат Т.В. Дијамант Стерлинг сребрен гроздобер кластер прстен

Во продавницата
DEN 2640.00
Стока:

Подарајте се на вашата сакана оваа опуштена прстенеста кластер прстен на миабела дијамант за вашата посебна пригода и направете ја да се за inуби во вас. Монтирана во бујно сребро сребро, овој прстен има 47 кружни, песни и заслепувачки дијаманти на блескави дијаманти (G-H, I2-I3), изречена елегантно во збиен гроздобер дизајн и по должината на разделениот дел. Овој прстен за ангажман на дијаманти е засилен со финиш на Милграјн и сигурно ќе направи додаток на која било колекција на накит. Направено во 10kt бело злато. 1/4 ct. Т.В. Дијаманти. Боја на дијаманти : G H. Diamond Clarity : I2-I3. Простори и песни поставени камења. Милграјн финиш. Април Април. Бродови со крпа за полирање на накит Миабела. Внимателно спакувано во кутија за подароци.

Карактеристики на производот

Поврзани производи