Трговска марка ликовна уметност „Фарма куќа празник чекор 04C“ платно уметност од студиото Пела

Трговска марка ликовна уметност „Фарма куќа празник чекор 04C“ платно уметност од студиото Пела

Во продавницата
DEN 1530.08
Стока:

Уметник : Pela Studio Subject : Abstract Style : Trational Product Type : Gallery-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има црвени и крем дијагонални ленти на зелена позадина. Истакнати бои : зелена, црвена, бела, тен, кафеава, сива студио Пела е составена од истомисленици со седиште во САД и Канада, комбинирајќи ги тековните трендови и класичен дизајн за да се создаде уникатен стил. Користејќи го своето знаење за декор за домови, повратни информации од клиентот и остри око за стил, студиото Пела создава сопствени слики за да одговара на скоро секој изглед или програма. Со комбинирано искуство од над 30 години, оваа студио група на уметници создава постојано проширување на портфолиото на успешни уметнички дела - и се забавува со тоа! Неговата мисија е да им овозможи на потрошувачите да ја искажат својата креативна страна и да донесат нови и уникатни стилови во домот. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Црвени и крем дијагонални ленти на зелена позадина.

Карактеристики на производот

Поврзани производи