Miabella Women 2- Carat T.G.W. Смарагдно исечено бело топаз, стерлинг сребрен солитер, приврзок со ланец

Miabella Women 2- Carat T.G.W. Смарагдно исечено бело топаз, стерлинг сребрен солитер, приврзок со ланец

Во продавницата
DEN 1968.00
Стока:

Ако барате подарок за вашата сакана личност, тогаш ова волшебно приврзоци од мијабела бел топаз солитер со ланец е совршен избор. Изработено во блескаво сребро, овој исклучителен приврзок располага со смарагд-исечен, 4 бел скапоцен камен со бел топаз (9х7мм) со детали за дизајнирање на срце на страните. Полиран на брилијантен сјај, овој необичен приврзок е суспендиран на 18-инчен тркалезен кабелски ланец обезбеден со затворач на прстенот. Овој разноврсен приврзок е сигурен дека ќе биде нивниот омилен за сите времиња. Направено во сребро. 2-3/4ct. Т.Г.В. Бел скапоцен камен Топаз. Бел скапоцен камен Топаз. Големина на бел топаз Гемстон : 9x7mm. Белиот топаз скапоцен камен пресечен : Емералд. Класична поставка за корпи. 4 Гемсстон постави. Приврзок за пасијанс. Врвот е суспендиран на ланецот на кабел од 18 инчи. Врвот удобно се обезбедува со затворач на пролетниот прстен. Ноември Роден камен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Карактеристики на производот

Поврзани производи