Малата планета од страна на бебето на Картер, се вклопуваат памук 1-парчен пижама за спиење без нозе

Малата планета од страна на бебето на Картер, се вклопуваат памук 1-парчен пижама за спиење без нозе

Во продавницата
DEN 1.33
Стока:

Нови стилови, иста голема вредност. Свеж изглед што ќе го сакате направен со квалитетот на кој му верувате од Картер. Направено од 100% сертифициран органски памук, ова едно парче спиење од Малата планета Органска од Картер го одржува бебето кул и удобно цела ноќ. Предниот дел на зип, го прави доцна во ноќта се менува супер лесен, а дизајнот без нозе остава повеќе простор за одгледување! Памукот ПЈ не е отпорен на пламен. Но, не грижи се! Тие се дизајнирани со привлечен и истегнат погоден за безбедност и удобност. 100% органско памучно ребро. Патенти од глуждот до брадата. Безбедносен таб за да се заштитат мали брада. Дизајн без нога. Ребрести манжетни и деколте. Сертифициран органски според глобалниот органски текстилен стандард. Памукот ПЈ не е отпорен на пламен. За да им помогне на децата да бидат безбедни, памучните PJ секогаш треба да се вклопуваат во миење. Увезени.

Карактеристики на производот

Поврзани производи