Не'рѓосувачки челик туш кула панел систем спа -врнежи од дожд водопад во водопад во бронзена завршница со рачно стапче

Не'рѓосувачки челик туш кула панел систем спа -врнежи од дожд водопад во водопад во бронзена завршница со рачно стапче

Во продавницата
DEN 3.00
Стока:

Направено да биде се-во-едно решение за потребите на вашиот туш, нашиот панел за туширање од не'рѓосувачки челик со бронзен финиш има вградени контроли на температурата и има повеќе режими за туширање. Спакувано со 8 авиони на телото, надземни врнежи од дожд и излез на водопад, одморете се во крајна релаксација, знаејќи дека има режим на туш за да одговара на вашите потреби. Повеќе млазници за туширање нежно го испрскаат вашето тело за сета смирувачка сензација. Вклученото рачно стапче ги одржува вашите тушеви флексибилни и обезбедува слобода за тешко достигнување на области. Сите функции можат да се извршуваат истовремено. Овој панел за туширање доаѓа со нашата 1-годишна гаранција за ограничени делови и е опфатена со сите дефекти во изработката. Системот за панели за туширање доаѓа со вградени надземни врнежи од дожд и глави за туширање во водопади, авиони за масажа на телото и високи. Ефикасно спреј рачно стапче за туширање. Големина (внатре) : 65 H x 8.66 W X 2.9 D. Материјал : не'рѓосувачки челик. Боја : бронза. Контрола на термостатска температурна вентил. Сите функции за туширање можат да се работат истовремено. Потребниот минимален притисок е 29 psi и потребен е максимален притисок 72,7 psi. Тип на инсталација : монтиран wallид. Лесен и издржливо хромирано црево од месинг. Лесна инсталација, дојдете со сите стандардни додатоци за инсталација. Засилени цевки на грб со стандардна водоводна врска. Сертифициран CUPC во САД и Канада. 1 година Делови гаранција од датумот на купување. 2,5 gpm (галони во минута) стапка на проток . Овој производ е инсталиран со ограничувач на проток . Поради ограничувањата на целата држава на стапките на проток на вода, не сме во состојба да го испорачаме овој производ во Калифорнија, Колорадо и Newујорк.

Карактеристики на производот

Поврзани производи