Тркала за планински Велосипеди, АЛУМИНИУМСКИ Раб 32H ДИСК Сопирачка Мтб Тркала СО Лента За Бандаж, Предни И Задни Тркала Со Брзо Ослободување Црни Тркала За Велосипе

Тркала за планински Велосипеди, АЛУМИНИУМСКИ Раб 32H ДИСК Сопирачка Мтб Тркала СО Лента За Бандаж, Предни И Задни Тркала Со

Во продавницата
DEN 5595.04
Стока:

Планински Велосипед Тркала Опис : . Марка : БАКЛОС . Боја : Црна . Големина на тркала : 26"/27.5"/29" . Тип тркала : QR модел (Брзо Ослободување) . Млазница : Американски вентил . Тип на сопирачка : Диск Сопирачка . Раб материјал : Г6069 Висока јачина Двоен Ѕид Алуминиум . Ширина на раб : 25мм/надворешна ширина,19мм/внатрешна ширина (32 Дупки) . Вклучете ја лентата за раб : Да . Зборуваше : челични кружни краци (се дадени резервни краци) . Спецификација на центарот : 100*9мм/Напред, 135*10мм/Заден дел . Тежина : околу 1100гр/Предно тркало, околу 1300гр/Задно тркало . Поддршка 8.9.10 брзинска касета ●Лежиште За Заптивка} тркалата на планинскиот велосипед усвојуваат запечатена конструкција, а предното тркало и задното тркало имаат по два лежишта, што ефикасно ја подобрува ефикасноста на преносот и во голема мера го намалува влезот на прашина. ●Заштитете ја внатрешната цевка●лентата за бандаж инсталирана помеѓу цевката за велосипед и раб, заштитете ја цевката од пирс со зборуваше за време на патувањето. ●Отстранлив дизајн●телото на шилестата на задното тркало може да се расклопи за да се олесни инсталацијата на касетата и рутинското одржување на мтб тркалата. ●Брза инсталација●Секој пар тркала за планински велосипеди е опремен со две оски за брзо ослободување, што одговараат на предните и задните тркала, за да можете да ги инсталирате за кратко време. ●Брза испорака●тркалата За Велосипеди ќе ви бидат доставени околу 10 работни дена откако ќе ја нарачате. Доколку има некаков дефект што сте го добиле, ве молиме контактирајте не и ние ќе ви дадеме решение за задоволство.

Карактеристики на производот

Поврзани производи