Црвен кап® ЕСП Антистатички Технолошки Капут

Црвен кап® ЕСП Антистатички Технолошки Капут

Во продавницата
DEN 1.67
Стока:

Палтото на овој техничар со долги ракави помага да се извади статиката од равенката. Дизајниран за да спречи статичко таложење, овој технолошки капут е изработен од ткаенина што е во согласност со Методологијата ЗА Тестирање НА ЕСП СТМ 2.1-2013. Антистатичките својства на палтото се подобруваат со прилагодливи ракави со прилепувања за заземјување. Засечениот ревер и безбедното затворање обезбедуваат професионален изглед кој лесно се облекува и соблекува. Нема копчиња значи помалку поправки и дополнителна заштита. Еден џеб на градите и два долни џебови обезбедуваат складирање на алатки и personal предмети. 33 во. должина (врз основа На Големина Медиум). ГИ ИСПОЛНУВА АНСИ/ЕСП СТМ 2.1-2013 МЕТОДОЛОГИЈА ЗА ТЕСТИРАЊЕ. Странични отвори за пристап. Прилепувања за заземјување на краевите на рамената и ракавите. Странични отвори на дното. Индустриски перење пријателски.

Карактеристики на производот

Поврзани производи