1. КТ маркиза форма креирана прстен на александрит солитер во сребро сребро

1. КТ маркиза форма креирана прстен на александрит солитер во сребро сребро

Во продавницата
DEN 2.33
Стока:

Нагласете го вашиот изглед со овој сребро сребро 1,25 CT вкупна тежина Александрит коктел прстен. Овој создаден прстен на Александрит е токму за специјални прилики или во секое време сакате да ја зачините вашата секојдневна облека. Зачудувачката боја што ја менува Александрит е theвезда на овој сребрен прстен. Александритските камења имаат единствена способност да ја менуваат бојата во зависност од светлината што е присутна. Овие камења се менуваат од виолетова во розова во затегнување, давајќи ви извонредна промена на бојата. Во центарот на овој класичен прстен е маркиза, создаден Александрит. Овој женски сребрен коктел прстен е обележан со 925 за да се обезбеди автентичност. Овој прстен доаѓа со кутија за подароци за потпис и прави прекрасен подарок. 1,25 КТ маркиза форма создадена прстен на александрит солитер во стерлинг сребро 1,25ct вкупна тежина Александрит. Маркиз сечење го создаде Александрит. Ringвонење на солитер во 925 Стерлинг сребро. Промена на бојата Александрит. Александритите ја менуваат бојата во зависност од присутната светлина. Каменот може да се промени од виолетова во затегнување во розова боја. Јуни Борден камен. Александрит е 10 х 5мм со поставка за пасијанс. Вклучува кутија за подароци за потпис. Прави внимателен подарок за родендени, годишнини, празници и други прилики.

Карактеристики на производот

Поврзани производи