SignitePro затворен квадратни метри btu сино пламен пропан грејач со вентилатор

SignitePro затворен квадратни метри btu сино пламен пропан грејач со вентилатор

Во продавницата
DEN 8639.84
Стока:

Вратете се на она што го сакате - не дозволувајте студот да ве спречи од вашите хоби и проекти. Чувајте го вашето семејство безбедно-нашите грејачи на пропан без прозорец за употреба во затворен простор работат без електрична енергија и имаат сензор за осиромашување на кислород (ODS) за автоматско исклучување. Покрај општото греење, тие се одлични за при рака за време на прекините на електрична енергија. Нашиот грејач на пропан на сино пламенот ќе ја задржи вашата хоби соба, гаража или кабина пријатна и удобна додека работите, опуштете или креирате. Грејач на сина пламен работи подобро во изолирани области.000 BTU модел работи до 1. Комплетите се вклучени за да го монтираат како грејач на wallидот на гас со пропан или за монтирање на подот. Фабричкиот инсталиран вентилатор додава нормален звук на вентилаторот на нашиот инаку тивок, грејач на гас без пропан (и грејач на природен гас).000 квадратни метри. Заштедете простор во мала просторија со закачување на wallидот или чувајте го на подот за да биде лесно преносен секогаш кога и каде и да ви треба. Подготвени да се вклопите во вашиот простор. Правото одговара за вас - без оглед какви се вашите потреби, нашиот грејач може да ја заврши работата.000 BTU моделот може удобно да загрее простор до 700 квадратни метри. Добијте еден од нашите прилагодливи грејачи на гас за домот и ќе останете топло и затрупајте во секој затворен простор. Секој природен гас или грејач без пропански пропан доаѓа со комплет за монтирање на wallидови и комплет за монтирање на подот. Загревајте до 1000 квадратни метри. Нема потреба да го спакувате вашиот тапан за гаража или да го запрете тој проект за обработка на дрво во вашата барака кога ќе погодат зимските месеци. Грејачот исто така може да се постави директно на подот како што е. Циркулација на топлина за кој било простор - 20к BTU удобно загрева до 700 квадратни метри, што го прави одличен избор како грејач на гаража со пропан, грејач на занаетчиски простории, грејач на работилници и многу повеќе.Уживајте во слободното време во текот на целата година. Нашиот пропан и грејачи на природен гас доаѓаат во две различни димензии. Ефикасно загревање за вашата удобност-горилникот на сина пламен со чистење на сина пламен ја користи природната конвекција на горењето за да циркулира топол, удобен воздух. За да го циркулирате воздухот уште поефикасно и да притиснете топол воздух подлабоко во просторијата, купете го нашиот вентилатор за додаток на грејач на гас. Нашиот 30.

Карактеристики на производот

Поврзани производи