Наставникот Создаде Ресурси Табла Светла Броеви Магнетни Акценти

Наставникот Создаде Ресурси Табла Светла Броеви Магнетни Акценти

Во продавницата
DEN 494.24
Стока:

Додадете малку расположение во секоја табла во училницата со овие магнетни букви! Одличен начин за додавање талент, играње игри, организирање и многу повеќе. Магнетната подлога ќе се прилепува на секоја магнетна приемчива површина како што се врати, клупи, полици и канти. Секое парче мери околу 3". Координатите Со други Наставници Создадоа ресурси за кохезивна тема во училницата! Пластика/магнети. Разнобојни. За возраст од 5+ години/Оценки к+. Одлично за огласни табли, центри во училница, знаци, банери и други дисплеи. Магнетни за повеќенаменска употреба. Мерки приближно 3". Вклучува 126 парчиња.

Карактеристики на производот

Поврзани производи