Riddell Surge младинско фудбалско рамо подлога, црн волт, среден

Riddell Surge младинско фудбалско рамо подлога, црн волт, среден

Во продавницата
DEN 559.84
Стока:

Подлогата за рамо на раната на младите има интегрирани делтоидни влошки, вградена задна плоча, ПВЦ ремени, отстранливи/прилагодливи тела, кадифена јака и продолжени лакови. Дизајнот на рамна подлога се наоѓа на ниско ниво на рамената на плеерот, минимизирајќи го мешањето во ротациониот опсег на шлемот . Вклучена е задната плоча . Прилагодливиот ПВЦ појас ја обезбедува подлогата Shoudler за да одржи заштитна поставеност за соодветно вклопување . кадифена јака за удобност.

Карактеристики на производот

Поврзани производи